Bu makale 11 Eylül 2017 20:25:30 Tarihinde eklenmiştir.

DİKKAT DİNLENİYOR TAKİP EDİLİYORSUNUZ.

 

 

Bilim ve teknoloji çağındayız. Yeni teknolojilerle; düşünceden ilişkilere yaşam tarzına kadar herşey değişime dönüşüme uğruyor.

 

ABD’nin Acholen sistemi ile Türkiye ve beş ülke de kurduğu dinleme ve takip üsleri dünya kamuoyunun gündeminde. Sadece resmi makamlar değil, isteyen herkes dinleyebiliyor. 

 

Yazılımlar ve cihazlarla bilgisayarınızdaki bilgi akışı takip edilerek bilgileriniz okunabilir, cep telefonunuz dinlenebilir, mesajlarınız okunabilir.

 

Yüklenilen yazılımla, cep telefonu kapalı olsa bile cihazın bulunduğu ortamın dinlenmesini sağlanabilir. Bir başka programla ise cep telefonlarındaki mesaj trafiği ele geçirilebilir.

 

GSM baz istasyonunun yakınına kurulan bir cihaz ise hiç iz bırakmadan o bölgedeki tüm cep telefonlarının iletişimi takip ederek, aynı anda yüzlerce konuşmayı kayıt altına alıyor.

 

Dinleme ve bilgisayar takip sistemleri

Saat görünümlü GSM dinleme cihazı: Duvar saati görünümlü GSM dinleme cihazı, şüphe uyandırmadan yerleştirilen ev veya ofislerin dinlenmesinde kullanılıyor. Üzerindeki GSM vericisi sayesinde mesafe sınırı olmayan cihaz, Amerika'dan bile aranarak aktif hale getirilebiliyor. 3 adet kalem pille çalışan saat, 2 hafta boyunca kesintisiz dinleme yapabiliyor.

 

Resim çerçevesinde GSM dinleme cihazı: İçerisine gizlenmiş GSM vericisi sayesinde, bulunduğu ortamı mesafe sınırı olmaksızın dinleme imkânına sahip resim çerçevesi, şık görünümüyle dikkat çekiyor. Cep telefonu ile aranarak, çok yüksek ses kalitesi ile net bir dinleme imkânına sahip cihazı kullanmak için gizli bölüme bir cep telefonu kartı yerleştirmek ve duvara asmak yeterli oluyor.

 

Casus SMS yönlendirme ve takip yazılımı: İnternet üzerinden satışı yapılan casus SMS yönlendirme ve takip yazılımı, yüklendiği cep telefonlarının mesajlaşma trafiğini ele geçiriyor. Yüklenilen cep telefonunun tüm mesajlarının kopyasını gizlice istenilen bir cep telefonuna yönlendiren yazılım, iz bırakmıyor.

 

Kapalı cep telefonlarından dinleme yapma yazılımı: Phone dead yani telefon kapalı iken dinleme sistemi ise dikkat çeken diğer programlardan biri. Hiçbir şekilde telefonda görünmeyen ve tamamen gizli çalışan yazılım, uzaktan bir başka cep telefonu ile kontrol ediliyor. Ancak yazılımın yüklendiği telefon, belirli bir numaradan aranıp dinleme yapabiliyor. Farklı özellikteki bazı programlarda ise gönderilen bir kısa mesaj (SMS) komutu ile o telefonunun istenilen bir numarayı sahibine hiçbir belirti vermeden araması sağlanarak, bulunduğu ortam dinleniyor. Programın 2 saatlik demo sürümleri internetten indirilebiliyor.

 

Başka program ise: Yüklenen telefondaki tüm aktiviteleri izleyerek, SMS yoluyla istenilen cep telefonuna gizlice gönderiyor. Bu arada cep telefonundan yapılan görüşmeleri anında bir mesaj ile raporlayan sistem, gizlice araya girerek, görüşmenin dinlenmesini sağlıyor. Program sayesinde önceden tanımlanan numara ile yapılan her aramada, herhangi bir zil sesi, titreşim, ışık ve ekranda hiçbir belirti olmadan telefon açılıyor. Böylece telefonun bulunduğu ortamdaki konuşmalar ve sesler dinlenebiliyor.

 

Program uzman kişiler tarafından da saptanamayabilir. Trojan veya virüs olmadığı için de antivirüs veya antispyware güvenlik yazılımları tarafından da tespit edilemiyor.

 

Casus kameralar: Kalem düğme ve vida görünümünde kameralardır. Kravat ve çantalara gizlenmiş mini kameralar istenilen yere kolayca kamufle edilebilir. 

 

Casus bilgisayar programları; hedef alınan bilgisayar ve internet bağlantılarını takip ediyor.

 

Bilgisayardaki tüm işlemleri gizlice kaydeden ve arşivleyen program, tamamen gizli ve görünmez özelliğiyle dikkat çekiyor. Programı antivirüs programları bile tespit edemiyor.

 

Programı; sadece kuran kişi önceden kendi belirlediği şifre tuşlarla görüntüleyip kaydedilmiş tüm sohbetleri, yazışmaları ve elektronik postalar ile ziyaret edilen tüm siteleri izliyor. Belirlenen aralıklarla bilgisayar ekranındaki görüntülerin resimlerini çekerek kaydeden program, bu bilgileri önceden tanımlanan bir elektronik posta adresine de gönderiyor. Ayrıca program sayesinde bilgisayarda kullanılan tüm şifreler ele geçirilebiliyor.

 

Bilgisayara uzaktan kurulabilen casus program ise: Bir elektronik posta ile hedefteki bilgisayara gönderiliyor. Bilgisayar başındaki kişi kendisine ulaşan elektronik postayı açtığı anda program gizlice kuruluyor. Kurulduğu andan itibaren kayıt yapmaya başlayan program, internetin aktif olduğu her an, elde edilen verileri istenilen kişiye elektronik postayla iletiyor.

 

Günün Sözü: Bilgiye hakim olan, dünyaya da hakim olur. 

Av.Prof.Dr.Nurullah AYDIN 

11 Eylül 2017-ANKARA

Etiketler
Yorum Yap
Nurullah AYDIN Diğer Yazıları
DEĞERLER, KİMLİK VE KİŞİLİKLER PARÇALANIRKEN
MİLLİ VE YERLİ, BEKA, DİRİLİŞ VE ÇIKIŞ
BİLİM; BİR ESERİ YOK AMA PROFESÖR
TÜRK MİLLETİ VE ORTAK DOKU
ÇARESİZLİK VE ACİZLİKLİK Mİ?
GÜVENSİZLİK VE AYRIŞMA
REJİM DEĞİŞİRKEN
DEVLET CİDDİYETİ İÇTE VE DIŞTA SARSILIRKEN
KİMLİĞİNİ GİZLEYEN SİNSİ HAİNLER
İSLAMCILARDA PANİK
MASKELİ FIRILDAKLAR
İHANET ÇETESİ VE İLİZYONU
KÖHNE ZİHNİYET, KİRLİ OYUN VE OYUNCULARI
HALK UYUTULURKEN AJANLAR SAVAŞI
DİPLOMALI CAHİLLER, DİPLOMASIZ MUKTEDİRLER.
DİKKAT DİNLENİYOR TAKİP EDİLİYORSUNUZ.
1 Eylül Dünya Barış Günü Kutlama Mesajı
MİKRODALGA İLE BEYİN KONTROLÜ
KİMLER NELERİ TARTIŞIYOR
EGEMENLİK DUYGUSU STRATEJİK ALDATMA VE YANILTMA
SİNSİ HAİNLER VE ROBOTLAŞTIRILANLAR
MÜRTECİLER, YOBAZLIK VE KİMLİK PARÇALANMASI
SAPKIN İSLAMCI ARAPÇILARIN ÇIĞIRTKANLIĞI
DERS ALMASINI BİLMEK
GÜVENİ İSTİSMAR EDENLER
KİRLETİLEN, SOLAN ADALET
KÜRESEL ODAKLAR VE TÜRKİYE
ÇIĞIRTKANLAR, GÜVEN VE UMUT
Yalan Rüzgarı, Kin, Nefret Fırtınası
VAHHABİ, SELEFİ, HAŞHAŞİLER ZİHNİYETİ VE TÜRKİYE
BİLGİ, ALGI, MEDYA, HUKUK
DUYARLI OLMAK AMA NEDEN, NELERE?
KUKLALAR, GÖREVLİLER VE KARAR VERİCİLER
İSLAMCILIK, CEMAATLER VE TARİKATLAR
UYUYAN AJANLAR, CASUSLAR
BUNALIM, ARAYIŞLAR
23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı
İNSANLAR VE HAYVANLAR
ZİHNİYET VE KİMLİK ŞAŞKINLIĞI
KİRLİ PROPAGANDA VE MİLLİ İRADE
KİME KİMLERE GÜVENİLİR?
HESABI; KİM KİMLERE NASIL SORACAK?
HEM KANDIRAN, HEM KADIRILANLAR
AYRIŞTIRMA- ÇATIŞMA- BÖLME
İSLAMCI TERÖRİSTLER
SOSYAL ŞİZOFRENLERE DİKKAT
SEVGİDE, HOŞGÖRÜDE, ADALETTE BİRLEŞMEK
YÖNETİCİ VE AYDIN SORUMLULUĞU
AYDINLANMIŞ CESUR İNSANLAR
KİM DOĞRU SÖYLÜYOR?
NEYİN MÜCADELESİ BU?
ÜST AKIL, ALT AKIL VE STRATEJİK AKIL
PSİKOTRONİK SALDIRI-SİLAHSIZ TERÖRİZM
CUMHURİYET VE DEMOKRASİ
KİMLİK VE KİŞİLİK SORUNU YAŞAYANLAR
CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA MESAJI
İKİYÜZLÜLÜK, UTANMAZLIK, SAMİMİYETSİZLİK
GÜÇLÜLER, ZAYIFLAR VE ADALET
BÖLÜCÜ TERÖR VE DİNCİ TERÖR
AKADEMİSYENLER VE BİLİM ADAMI
OKUL, ÜNİVERSİTE, ÖĞRETMEN, AKADEMİSYEN
HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
11°C / 10°C
Durum
Kuvetli Sağnak Yağışlı
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
04:57
Güneş
06:25
Öğle
12:48
İkindi
16:13
Akşam
18:59
Yatsı
20:20
ANKET
TÜMÜ

Sitemizi Nasıl Buldunuz.?