Bu haber 06 Ocak 2018 16:49:29 Tarihinde eklenmiştir.

İYİ PARTİ SAMSUN TEŞKİLARI BASINA TANITILDI

SAMSUN-İYİ Parti Samsun Kurucu İl Yönetimimiz ve Kurucu İlçe Başkanlarımız Samsun’un değerli basın mensuplarına tanıtılmıştır. Kurucu İl Yönetim Kurulu Üyelerimiz ve Kurucu İlçe Başkanlarımız ilk olarak Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Anıtına çelenk koyup ardından da saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızının ardından basın mensuplarımızla Saren Otel’de bir araya geldi. Saren Otel’de İYİ Parti Samsun Kurucu İl Yönetimi ve kurucu ilçe başkanları basına tek tek tanıtıldı

İYİ PARTİ SAMSUN TEŞKİLARI BASINA TANITILDI

SAMSUN-İYİ Parti Samsun Kurucu İl Yönetimimiz ve Kurucu İlçe Başkanlarımız Samsun’un değerli basın mensuplarına tanıtılmıştır. Kurucu İl Yönetim Kurulu Üyelerimiz ve Kurucu İlçe Başkanlarımız  ilk olarak Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Anıtına çelenk koyup ardından da saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızının ardından basın mensuplarımızla Saren Otel’de bir araya geldi. Saren Otel’de İYİ Parti Samsun Kurucu İl Yönetimi ve kurucu ilçe başkanları basına tek tek tanıtıldı.
 

İYİ Parti Samsun Kurucu İl Yönetimi ve Kurucu İlçe Başkanları Tanıtım Toplantısı’nda İl Başkanımız Sayın Ömer Süslü’nün yaptığı basın açıklaması metnidir.

 

Kıymetli basın mensupları,

Teşkilatımızın İYİ insanları;

Bugün bizim için çok önemli bir gün. Konuşmama başlamadan önce böyle önemli bir günde bizleri yalnız bırakmadığınız için teşekkür ediyor, hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

25 Ekim  2017 tarihinde Türk siyasi hayatına katılan Partimizin, Samsun İl Teşkilatı’nı kurma görevi  Muhterem Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener tarafından şahsıma verilmiş olup bu onurlu görevi üstlenmenin haklı gururunu ve onurunu yaşadığımın bilinmesini isterim. Bu görev benim çocuklarıma bırakacağım en önemli mirasımdır.  

Görevi alır almaz hızlı bir şekilde Samsun’u topyekün kucaklayacak bir il yönetimi kurma düşüncesiyle çalışmaya başladık. İl yönetimini kurarken eş zamanlı olarak kurucu ilçe başkanlarının atanmasıyla ilgili de yoğun bir tempoya girdik. Sevinerek söylüyorum ki bu çalışmada da oldukça başarılı olduk. Çok kısa sürede 110 kişilik il yönetim kurulumuzu oluşturduk. 15 ilçe başkanımızın da ilçe teşkilatlarını oluşturmaları için atamalarını gerçekleştirdik. Atamış olduğumuz onbeş ilçemizin halihazırda yedisi resmi kuruluşlarını gerçekleştirmiş olup, sekiz ilçemizde önümüzdeki hafta içi kuruluşlarını gerçekleştirilecek aşamaya gelmiştir. Kalan iki ilçemizde de kurucu ilçe başkanı ataması için görüşmelerimiz ve araştırmalarımız yoğun bir şekilde devam etmektedir. Partimizin seçime katılabilmesi için gerekli olan 41 ilde teşkilatlanmış olması şartı sağlanmış olup, bu teşkilatlardan biri de Samsun İl Teşkilatı olmuştur. Samsun bu anlamda da görevini yapmış ve kuruluşunu tamamlamıştır. On Aralık tarihinde yapılan birinci olağan kongremizle birlikte gerekli şartlar sağlanmış ve altı aylık bekleme süresi sonrasında partimiz seçimlere katılma hakkını elde etmiştir.
 

İYİ Parti olarak siyasete yeni bir soluk, yeni bir heyecan, yeni bir dil kazandırmak, tıkanmış siyaseti açabilmek, özellikle de referandum sürecinde ikiye bölünmüş millitemizi yeniden kucaklaştırabilmek ve umudu kırılmış millitemizin geleceğini güvence altına alabilmek adına kimseyle kavga etmeden, yeniden milletimizi kucaklaştıracak söylemlerle siyaset yapacağımızı sizlerin huzurda beyan ediyoruz.


 Bilindiği üzere ülkemizin çözülmesi gereken çok ciddi problemleri vardır. İnsanımız içeride ekonomik sıkıntılarla boğuşmakta, iktidarın uygulamış olduğu yanlış dış politika nedeniyle de ciddi anlamda kaygılanmaktadır. Kaygılanmakta da son derece haklıdır.

Çünkü tüm bu sıkıntılar ortadayken iktidar, sorunlara çözüm bulmak yerine hamaseti tercih etmiş, karşıtlık politikası üzerinden yeni suni düşmanlıklar yaratarak, ‘Beni istemiyorlar, bu yüzden bana sahip çıkmalısınız’ algısı yaratarak yerini sağlama almaya çalışmaktadır. Bu hastalıklı siyaset tarzı milletimizin problemlerini daha da derinleştirmekte ve milletimizin umudunu kırmaktadır. İktidarları süresince neredeyse kendilerini kandırmayan hiçbir devlet, hiçbir terör örgütü, hiçbir kurum, hiçbir illegal yapı  kalmamıştır. Bugün geldiğimiz noktada ülkemiz iktidar tarafından yönetilemez hale getirilmiştir.  Bu kadar kandırılan ve bu kadar aldatılan bir iktidara rağmen, ana muhalefet partisi de bir türlü Türk Milletine sorunlarını çözecek projeler sunamamakta, en solda oturan muhalefet partiside siyasete yeni bir soluk getirerek iktidarı savunmakta ve muhalefete muhalefet etmektedir. Yani muhalefetin hali de içler acısıdır.


 AKP’nin 15 yıllık iktidarı döneminde  bir iktidarın, iktidarını kaybetmesi için olabilecek herşey olmuş, ama AKP alternatifsizlik nedeniyle iktidarını bugüne kadar sürdürebilmiştir.  Milletimiz iki kötünün arasında sıkışmış, her seferinde kendince kötünün iyisini tercih etmiştir. Artık milletimiz, kötünün iyisine mecbur ve mahkum değildir. İYİ Parti’nin kuruluş amacı tamda budur. Partimiz Türk Milletinin üzerinde dolaşan bu kara bulutları dağıtmakta ve Milletimizin üşüyen yüreğini ısıtmak için iyilik güneşini Türk milletinin üzerine doğdurmaya azimli ve kararlıdır. 

Çok değerli basın mensupları…

Türkiye 15 yıldır sürekli derinleşen bir kutuplaşma yaşamakta, adaletsizlikler ve partizanlıklar milletimizi canından bezdirmektedir. Türkiye buna daha fazla tahammül edemez. Milletimiz, zor zamanları daima demokratik siyaset ile aşmıştır. Milletimizin, adaletten yoksun, devlet gücüyle hareket eden siyasi hegemonyaları değiştirme gücü vardır. İYİ Parti olarak milletimizin gücüyle partizanlıkları, adaletsizlikleri, karanlıkları ve kutuplaşmaları bitireceğiz. Milletimiz şunu iyi bilmelidir ki; İYİ Parti gücünü sadece ve sadece milletinden almaktadır. İlk baştada söylediğimiz gibi siyasete yeni bir dil getirmeye ve hiç kimseyle kavga etmemeye kararlıyız. İYİ Parti olarak bizim kavgamız açlıkla, işsizlikle, yoklukla ve yolsuzlukla olacaktır. Ekonomik problemleriyle ay sonunu nasıl getireceğini düşünen işçimiz, siftahsız kepenk kapatan esnafımız, gelecek kaygısı taşıyan gençlerimiz, mahsulü para etmeyen çiftçimiz, geçim sıkıntısı içerisindeki memurumuz, 30 yıl çalıştıktan sonra tam rahat edeceğim derken işsiz çocuklarına ve onların evlatlarına bakmak mecburiyetinde kalan emeklimiz bizden kavga etmemizi değil, dertlerine derman olmamızı beklemektedir. Tecrübeli, liyakatli kadrolarımızla milletimizin dertlerine derman olabileceğimizi biliyor ve başarabileceğimize inanıyoruz.

Partimizin çağrısı 21. yüzyılın gerçeklerini doğru okuyabilen, çağı yakalayan, bilgi ve teknoloji üreten, güçlü, zengin ve mutlu bir Türkiye kurma çağrısıdır.

Partimizin çağrısı herkes için adaletin ve hukukun üstünlüğünün esas olduğu, partizanlığın son bulduğu, fırsat eşitliğinin gerçekleştiği, basının engellenmediği bir Türkiye kurma çağrısıdır.

Partimizin çağrısı Cumhuriyet çağrısıdır.

Partimizin çağrısı demokrasi ve iyi bir Türkiye çağrısıdır.  
Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in de ifade ettiği gibi: ‘Medeniyet Yolunun taşlarını sadece cesurlar döşer’ dedik ve  tüm engellemelere ve baskılara rağmen inandığımız yolda hiç durmadan ilerledik. İl yönetimimiz ve ilçe başkanlarımızla birlikte mutlu bir Türkiye, mutlu bir Samsun inşa etmek için yola çıktık. Çıkmış olduğumuz bu yolda her geçen gün milletimizin İYİ Parti’ye ve Genel Başkanımıza çok büyük ilgi gösterdiğini müşahede ediyoruz. Toplumumuzda İYİ Parti heyecanı oluşmuştur. İYİ Parti milletimiz için umut olmuştur. Allahın izni, milletimizinde teveccühüyle iktidar olacağımıza inancımız tamdır. Çünkü bizler milletimize inanıyor ve güveniyoruz.

Kıymetli basın mensupları;

Türkiye bunalmıştır, Türkiye daralmıştır ve mutlaka nefes alması gerekmektedir. İnanıyoruz ki milletimizi rahatlatacak ve bu nefesi aldıracak parti İYİ Parti’dir. İYİ Parti bu ülkenin tek umududur ve bu umudu heba etmeye kimsenin hakkı da lüksü de yoktur. Teşkilatım adına sizlerin aracılığıyla milletimize söz veriyorum, bu umudu heba ettirtmeyeceğiz. Milletimizin her zaman yanında olacak, onlarla birlikte omuz omuza mücadele edeceğiz. Bu mücadelenin sonunda inanıyoruz ki Samsun İYİ olacak, Türkiye İYİ olacak ve sonunda kazanan mutlaka milletimiz olacaktır. Toplantımıza katıldığınız için hepinize teşekkür eder, teşkilatıızın kuruluşunun partimize ve milletimize hayırlar getirmesini Cenabı Allah’tan niyaz ederim. Sağ olun, var olun Allah’a emanet olun.

    

            

Etiketler
Yorum Yap
KİTAP
Rusya ve Suriye'den Sınırda Terör Ordusu Kuran ABD'ye Sert Tepki
Rusya ve Suriye'den Sınırda Terör Ordusu Kuran ABD'ye Sert Tepki
Rusya "ABD'nin ordu kurma çabaları ülkenin toprak bütünlüğüne zarar verir. Bu konuda detaylı açıklama bekliyoruz" derken, Suriye ise "Ülkedeki Amerikan varlığını bitirmek için azimliyiz" dedi.
Taşçı’dan ‘hastane’ müjdesi.  ‘Pazartesi günü hizmet vermeye başlıyor…’
Taşçı’dan ‘hastane’ müjdesi. ‘Pazartesi günü hizmet vermeye başlıyor…’
SAMSUN-Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Eğitim ve Araştırma Hastanesi Atakum Hizmet Binasının, 15 Ocak 2018 Pazartesi gününden itibaren hizmet vermeye başlayacağını söyleyerek, “Atakumlular, devletin sağlık hizmetlerinden kendi ilçelerinde faydalanacak diye söz vermiştik. Sözümüzü tutmanın gururunu yaşıyoruz. İlçemize hayırlı olsun” dedi.
İYİ PARTİ SAMSUN TEŞKİLARI BASINA TANITILDI
İYİ PARTİ SAMSUN TEŞKİLARI BASINA TANITILDI
SAMSUN-İYİ Parti Samsun Kurucu İl Yönetimimiz ve Kurucu İlçe Başkanlarımız Samsun’un değerli basın mensuplarına tanıtılmıştır. Kurucu İl Yönetim Kurulu Üyelerimiz ve Kurucu İlçe Başkanlarımız ilk olarak Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Anıtına çelenk koyup ardından da saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızının ardından basın mensuplarımızla Saren Otel’de bir araya geldi. Saren Otel’de İYİ Parti Samsun Kurucu İl Yönetimi ve kurucu ilçe başkanları basına tek tek tanıtıldı
KALKANCI MAHALLESİ YENİ PARKINA KAVUŞUYOR.
KALKANCI MAHALLESİ YENİ PARKINA KAVUŞUYOR.
SAMSUN-İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok Kalkancı Mahallesinde yapımı devam eden park ve açık hava spor kompleksinde incelemelerde bulund
Askerlerin Gözü Önünde Rus Ruleti Oynayan Astsubay Kendini Başından Vurup Öldü
Askerlerin Gözü Önünde Rus Ruleti Oynayan Astsubay Kendini Başından Vurup Öldü
Gümüşhane İl Jandarma Komutanlığı'nda görevli 28 yaşındaki astsubay, askerlerin gözü önünde Rus ruleti oynarken kendini başından vurup öldü.
"Taşeron işçilerin daha fazla hukuksuzluğa, haksızlığa karnı toktur"
Milli Piyango umudu yağmur çamur dinlemedi; Nimet Abla'da metrelerce kuyruk oluştu
Milli Piyango umudu yağmur çamur dinlemedi; Nimet Abla'da metrelerce kuyruk oluştu
Milli Piyango'nu bu sene büyük ikramiye olarak belirliği rakam 61 milyon lira
Erdoğan'ın Doğu Kudüs Çağrısı, İstanbul'daki İİT Zirve Bildirisinde Yer Alacak
Erdoğan'ın Doğu Kudüs Çağrısı, İstanbul'daki İİT Zirve Bildirisinde Yer Alacak
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, dünyayı Doğu Kudüs'ü Filistin'in işgal altındaki başkenti olarak tanımaya çağıran önerisi, İİT sonuç bildirisinde yer alacak.
BİR ŞEHİR YA DA ANTİK ÇAĞ MASALI
BİR ŞEHİR YA DA ANTİK ÇAĞ MASALI
“Aynı suların kıyısında yaşamış iki farklı medeniyet buluşabilir bir gün aynı noktada. Ya da zamanın bir ucundan diğer ucuna mektuplaşmak mümkündür mesela. Aynı dili konuşmaları mı gerek illa? Aralarından beş yüz sene geçmiş bile olsa, bir kağıt gemi vasıtasıyla iki kişinin yolları kesişebilir pekala.”
HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
9°C / 4°C
Durum
Yağmurlu
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
06:18
Güneş
07:50
Öğle
12:52
İkindi
15:18
Akşam
17:42
Yatsı
19:06
ANKET
TÜMÜ

Sitemizi Nasıl Buldunuz.?