Bu haber 02 Aralık 2017 09:22:26 Tarihinde eklenmiştir.

ADD SAMSUN ŞB’DEN DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

Birleşmiş Milletler tarafından, 3 Aralık tarihi “Dünya Engelliler Günü” olarak kabul edilmiş ve bu tarih ülkemizde de önemli günler kapsamında kutlanmaktadır. Dünya Engelliler Günü aslında bir farkındalık yaratmak adına, engellilere yönelik çalışmalara dikkat çekilmesi açısından önemli bir gündür.

ADD SAMSUN ŞB’DEN DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

                                       
 
 
3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ
 
Birleşmiş Milletler tarafından, 3 Aralık tarihi  “Dünya Engelliler Günü” olarak kabul edilmiş ve bu tarih ülkemizde de önemli günler kapsamında kutlanmaktadır.  Dünya Engelliler Günü aslında bir farkındalık yaratmak adına,  engellilere yönelik çalışmalara dikkat çekilmesi açısından önemli bir gündür.
 
Engellilikle ilgili toplumsal farkındalık kazandırılması bu günün temel amacıdır. Her insan birer engelli adayıdır ve bugün onların hatırlayamadığımız sıkıntılarının yarın bizim problemimiz olacağı asla unutulmamalıdır.
 
Bu gün; engelli bireylerin bireysel başarıları veya toplumda acıma hissi uyandıran durumlarının konuşulduğu değil, yaşamın içinde farklı gereksinimleri olan bireylerle birlikte yaşama kültürünün nasıl olacağı ve bu kültürün nasıl geliştirileceğinin konuşulduğu bir gün olmalıdır.
 
Engelli ya da engelsiz tüm bireyler toplum içinde, birey olmanın getirdiği haklardan eşit olarak yararlanmak hakkına sahiptir.
 
 Engelli bireylerimizin; Sağlık, eğitim, çalışma ve yaşam alanlarının düzenlenmesi ve engelsiz hale getirilmesi gerekmektedir. Bugün eğitimden tutunda çalışma alanlarındaki istihdama kadar birçok sıkıntılar yaşandığını biliyoruz. Aslında onları engelli olmayı çok güzel alt edebilmekteler ama bizler onları evlere hapsederek asıl engeli oluşturmaktayız. Bu nedenle Dünya Engelliler Günü’nde engelliliği doğru algılama ve haklardan yararlanma konusunda engeli olan-olmayan tüm toplum kesimlerinde farkındalık yaratacak etkinlikler olması gereklidir.
 
3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle erişim, sağlık, eğitim, ulaşım, istihdam hakları başta olmak üzere tüm engellilerimiz ve aileleriyle beraber gelecek kaygısı yaşamayacağımız günler için çözümleri birlikte üretmek tek arzumuzdur.  
 
Engelli çocuklarımızın ve bireylerin; toplumumuzun refah ve çeşitliliğine, sosyal ve ekonomik kalkınmasına yaptıkları ve yapabilecekleri katkıları takdirle karşıladığımızı, özgürlüklerden pozitif ayrımcılık gözetilerek eşit ve tam olarak faydalanmaları için her daim üzerimize düşen görevi hassasiyetle yerine getirmeye devam edeceğimizi belirtir,  bu vesileyle bütün engelli bireylerimizin “Dünya Engelliler Günü’nü” kutlarız.
 
Engelleri kaldırmak ve engelsiz bir dünya dileklerimizle…
 
 
 
 
Dr. Işık ÖZKEFELİ
ADD Samsun Şubesi
Etiketler
Yorum Yap
GÜNCEL
Konya Tabip Odasından 18 Mart Şehitleri Anma Günü mesajı
Konya Tabip Odasından 18 Mart Şehitleri Anma Günü mesajı
KONYA-Bugün, Kahraman şehitlerimiz sayesinde Türk Milletinin özgürlük ve vatanı için gerektiğinde neleri feda edebileceğini bir kez daha kanıtladığını gösteren 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günüdür.
38 yıl önce bu hale gelmişti! O yer koruma altına alındı
38 yıl önce bu hale gelmişti! O yer koruma altına alındı
Avrupa'nın en büyük, dünyanın ikinci büyük ahşap yapısı Büyükada eski Rum Yetimhanesi, tehlike altındaki 7 kültürel miras alanından birisi olarak seçildi. Böylece, çökme tehlikesiyle karşı karşıya kalan 120 yıllık tarihi yapının yeniden hayata döndürülmesinin yolu açıldı.
İzmir'de akılalmaz olay: Kopan parmağı hastanede kayboldu
İzmir'de akılalmaz olay: Kopan parmağı hastanede kayboldu
İzmir'in Balçova ilçesinde bir terlik imalathanesinde çalışan 30 yaşındaki Özlem Aydın iş kazası sonucu kopan parmağının gittiği Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi acil servisinde kaybolduğu gerekçesiyle sorumlular hakkında suç duyurusunda bulundu.
Doktora Tip Bayramı'nda gasp dehşeti
Doktora Tip Bayramı'nda gasp dehşeti
İstanbul Ümraniye'de üroloji uzmanı Doktor S.İ. 14 Mart Tıp Bayramı'nın kutlandığı gün bayram yerine dehşeti yaşadı. Doktor S.İ.’nin özel muayenehanesine silahla giren 2 gaspçı kendisini önce darp ardından gasp etti. Doktoru kanlar içinde bıraktıktan sonra kasada bulunan paraları alarak kaçan ve 24 saat içerisinde yakalanan 2 gaspçının gözcüsü ise doktorun evini kiralaması için anlaştığı emlakçı çıktı.
“18 Mart Çanakkale Zaferi, tarihe altın harflerle yazılan bir destandır”
“18 Mart Çanakkale Zaferi, tarihe altın harflerle yazılan bir destandır”
İSAMSUN-Yİ Parti Samsun İl Başkanı Ömer Süslü, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin tarihe altın harflerle yazılan bir destan olduğunu söyledi
Sarıcaoğlu'ndan 18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajı
Sarıcaoğlu'ndan 18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajı
Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı
Gazeteci Şahin Alpay tahliye edildi
Gazeteci Şahin Alpay tahliye edildi
Anayasa Mahkemesinin hak ihlali kararının ardından durumu yeniden değerlendirilen ve adli kontrol hükümleri uygulanarak tahliyesine karar verilen Şahin Alpay, cezaevinden ayrıldı.
Kırklareli'nde 23 kaçak ve sığınmacı yakalandı
Kırklareli'nde 23 kaçak ve sığınmacı yakalandı
Kırklareli'nde, yasa dışı yollardan yurt dışına çıkmak isteyen 23 kaçak ve sığınmacı yakalandı.
NURULLAH AYDIN HOCA YOĞUN BAKIMDA
NURULLAH AYDIN HOCA YOĞUN BAKIMDA
ANKARA-Hukukçu, Eski Milletvekili,bir çok Gazete ve Haber portalların’da olduğu gibi Olaylaratercuman.com’dada kesintisiz köşe yazıları yayınlanan Nurullah Aydın ,Kalp rahatsızlığı nedeniyle Hastaneye kaldırıldı.
 ADD Samsun Şb den Çanakkale  Zaferinin 103.yılı ile ilgili Basın açıklaması
ADD Samsun Şb den Çanakkale Zaferinin 103.yılı ile ilgili Basın açıklaması
SAMSUN-Bugün Çanakkale Zaferinin 103. Yılını anıyoruz. 18 Mart ve Çanakkale Savaşları; 1. Dünya Savaşı‘nın seyrini değiştiren, tarihe "ÇANAKKALE GEÇİLMEZ" sözü ile yazılan büyük bir destandır.
Taksim Meydanı'ndaki çiçekçilerin yeri değişiyor
Taksim Meydanı'ndaki çiçekçilerin yeri değişiyor
Tarihi Maksem'in önünde bulunan çiçekçiler, Taksim Tüneli'nin Tarlabaşı Bulvarı'nın üst tarafında taşınacak.
FETÖ ve PKK adına çalışan ABD'li papaza 35 yıl hapis
FETÖ ve PKK adına çalışan ABD'li papaza 35 yıl hapis
İzmir'de terör örgütleri FETÖ ve PKK adına suç işlediği  iddiasıyla tutuklu bulunan ABD uyruklu din adamı Andrew Craig Brunson hakkında  örgüte üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işlediği gerekçesiyle 15 yıla  kadar, Devletin gizli kalması gereken bilgileri siyasal veya askeri casusluk  amacıyla temin etmek suçlamasından 20 yıla kadar hapis cezası istemiyle  hazırlanan iddianame kabul edildi.
HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
16°C / 13°C
Durum
Çok Bulutlu
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
05:08
Güneş
06:35
Öğle
12:50
İkindi
16:10
Akşam
18:52
Yatsı
20:12
ANKET
TÜMÜ

Sitemizi Nasıl Buldunuz.?