Bu haber 06 Eylül 2017 20:36:39 Tarihinde eklenmiştir.

İLKEMDE YOĞUN KAYIT DÖNEMİ

SAMSUN-2016-2017 Eğitim öğretim yılını yüzde yüz başarı ile tamamlayan İlkadım Belediyesi Kültür Müdürlüğüne bağlı olarak hizmet veren İLKEM Eğitim Merkezlerinde 2017-2018 Eğitim öğretim yılı için yoğun bir kayıt dönemi yaşanıyor.

İLKEMDE YOĞUN KAYIT DÖNEMİ

İLKEM Eğitim Merkezlerinde 2017-2018 Eğitim öğretim yılı için yoğun bir kayıt dönemi yaşanıyor.SAMSUN-2016-2017 Eğitim öğretim yılını yüzde yüz başarı ile tamamlayan İlkadım Belediyesi Kültür Müdürlüğüne bağlı olarak hizmet veren İLKEM Eğitim Merkezlerinde 2017-2018 Eğitim öğretim yılı için yoğun bir kayıt dönemi yaşanıyor.
 

 


 EĞİTİMDE İLKADIM

05.09.2017 tarihinde başlayıp 15.09.2017 tarihinde sona erecek 2017-2018 Eğitim öğretim yılı kayıtları için yoğun bir kayıt süreci yaşadıklarını belirten Kadifekale İlkem Sorumlusu İdris Yüce; “3.sınıftan 7.sınıfa kadar Okul derslerine takviye kursu, 8.sınıf öğrenciler için TEOG hazırlık kursu; Lise takviye kursu ve YGS-LYS hazırlık kursları ile Eğitimin her kademesinde öğrencilerimize hizmet veriyoruz. Her eğitim kademesine hizmet veren İLKEM Eğitim Merkezleri kayıt çalışmalarını başlatarak Eğitim Öğretime hazırlık sürecini başlattı. Eğitim’de de ilklerin yaşandığı ilkadım Belediyesi verdiği hizmetler ile halkın takdirini topluyor. 2017-2018 Eğitim öğretim yılı yaşanan yoğun kayıt dönemi bu başarımızın bir göstergesidir.” şeklinde konuştu.

 
BAŞKAN TOK“EĞİTİMİ ÖNEMSİYORUZ”

Eğitimi önemsediklerini vurgulayan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok; “Ülkemizin yarınları, geleceğimiz olan çocuklarımızın en iyi ortamlarda, kaliteli eğitimi almaları çok önemli. Devletimiz, Hükümetimiz bu konuda gerekeni zaten yapıyor. Hayırseverlerimiz gönülden destek sağlıyor. Ancak eksik kalınan noktalarda bizde eğitime destek sunarak eksiklikleri kapatmak istiyoruz. Eğitime yapılan yatırımın çok önemli olduğu biliyoruz. 2016-2017 Eğitim öğretim yılını yüzde yüz başarı ile tamamlayan İLKEM, Yeni dönem de yeni atılımlar ile öğrencilerimizi buluşturmayı istiyoruz. İLKEM Eğitim merkezlerimizde Arapça, İngilizce ve Osmanlıca Kursları ile hizmet kervanına yeni Kurslar ekleyerek çalışmalarımıza hız veriyoruz. İlkadım Belediyesi Kültür Müdürlüğüne bağlı olarak hizmet veren İLKEM Eğitim Merkezlerimizde (Kadifekale ,Yaşardoğu ve Derebahçe İLKEM Eğitim merkezleri) öğrencilerimizin ve velilerimizin yüzünü güldürmeye devam ediyoruz. Yeni eğitim-öğretim yılının öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Etiketler
Yorum Yap
EĞİTİM
KÜLTÜR KOLEJİ VE KÜLTÜR2000 KOLEJİ ÖĞRENCİLERİ NOBEL’E KATILDI
KÜLTÜR KOLEJİ VE KÜLTÜR2000 KOLEJİ ÖĞRENCİLERİ NOBEL’E KATILDI
Bu yıl Fizik ve Kimya alanlarında Nobel Ödülü’ne layık görülen profesörlerle Stockholm’de röportaj yapan Kültür Koleji ve Kültür2000 Koleji öğrencileri, İsveç Kraliyet Bilim Akademisi’nin Stockholm’de düzenlediği Nobel Ödül Törenine misafir oldular
Öğrenciler’den Taşçı’ya ziyaret…
Öğrenciler’den Taşçı’ya ziyaret…
SAMSUN-Atakum Belediyesini ziyaret eden ortaokul öğrencilerinin sorularını yanıtlayan Başkan Taşçı, “Sizlerin daha iyi koşullarda eğitimlerinizi sürdürebilmeleriniz için, hiçbir fedakarlıktan kaçınmıyoruz. Bugüne kadar toplam 5 Milyon TL’yi aşkın eğitim odaklı yatırım yaptık” dedi.
Rektör İbiş’ten akademisyen Cenk Yiğiter’e ‘Huzurumu bozuyor’ davası
Rektör İbiş’ten akademisyen Cenk Yiğiter’e ‘Huzurumu bozuyor’ davası
KHK ile atıldığı üniversiteye öğrenci olarak dönmek isteyen akademisyen Cenk Yiğiter'in önüne yönetmelik engeli çıkartılmıştı
-İlkadımlı Gençlere Doğa Kampı Eğitimi…
-İlkadımlı Gençlere Doğa Kampı Eğitimi…
SAMSUN-İlkadım Belediyesi, ‘Gençler Değerleri ile Buluşuyor’ projesi kapsamında gençleri Mamur Dağı Mesire alanında doğa ile buluşturdu.
-“EN ÇOK ÖĞRENCİLERİMİ ÖZLEDİM”…
-“EN ÇOK ÖĞRENCİLERİMİ ÖZLEDİM”…
SAMSUN-24 Kasım Öğretmenler gününde Başkan Tok’tan sağlık problemleri nedeniyle okulda öğrencilerinin yanında olamayan öğretmenlere anlamlı ziyaret.
İlkadım’da Öğretmenler Günü Coşkusu
İlkadım’da Öğretmenler Günü Coşkusu
SAMSUN-İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok tarafından Öğretmenler Gününde İlkadım Belediyesi bünyesinde eğitim veren öğretmenlere özel buluşma düzenlendi.
BAŞ ÖĞRETMENİMİZ ATATÜRK ve 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ
BAŞ ÖĞRETMENİMİZ ATATÜRK ve 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ
Atatürk Devrimi’nin ilk döneminde milli kültürün geliştirilmesi, halka yayılması ve benimsetilmesi amacıyla arka arkaya devrimler yapılmıştır. 1 Kasım 1928 de “Türk Harflerinin Kabul ve Tatbiki Hakkında Kanun” çıkarılmış, “Millet Mektepleri” açılmış ve 24 Kasım 1928 de bu okulların Başöğretmeni Mustafa Kemal olmuştur.
Her şeyi devletten beklemedi 51 okula spor malzemesi ulaştırdı
Her şeyi devletten beklemedi 51 okula spor malzemesi ulaştırdı
Merkez Yenişehir ilçesi Şair Sırrı Hanım Ortaokulu’nda beden eğitimi öğretmenliği yapan Özgür Büyük, imkanı olmayan okullar için spor malzemesi kampanyası başlattı
AHMET SEVEN
AHMET SEVEN"ŞİDDETLE KINIYORUM "
Masalcı Dede diye bilinen Yücel Feyzioğlu'nun 'Açıl kabağım açıl' isimli kitabında yer alan bir masalda geçen sapık ifadelere Samsun Yazarlar Derneği Başkanı Ahmet Seven'den tepki geldi.
Bakan İsmet Yılmaz'dan nitelikli okul açıklaması
Bakan İsmet Yılmaz'dan nitelikli okul açıklaması
Yeni açıklanan liseye geçiş sistemi ile ilgili eleştirilere Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz yanıt verdi.
Teyzesinin kucağında geldiği okulda şimdi koşuyor
Teyzesinin kucağında geldiği okulda şimdi koşuyor
Azra Ecrin Duran’a 6 aylıkken yürüyememe, konuşamama ve sol elinin kullanamaması sebebiyle doktorlar tarafından Serebral Palsi (CP) tanısı konuldu
Öğrenciler şehit Fethi Sekin’i doğum gününde unutmadı
Öğrenciler şehit Fethi Sekin’i doğum gününde unutmadı
Yüksek Öğrenim ve Kredi Yurtlar Kurumuna bağlı Elazığ Ömer Bilginoğlu Yurdu öğrencileri, İzmir’de şehit düşen 43 yaşındaki polis memuru Fethi Sekin’in, doğum günü olması nedeniyle kabir ziyareti gerçekleştirdi
HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
19°C / 14°C
Durum
Kuvvetli Yağmurlu
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
06:14
Güneş
07:48
Öğle
12:38
İkindi
14:54
Akşam
17:16
Yatsı
18:43
ANKET
TÜMÜ

Sitemizi Nasıl Buldunuz.?